ریموت کنترل رادیویی چیست؟

ریموت کنترل رادیویی وسیله ای ارزان قیمت است که به واسطه آن میتوانید از راه دور همه وسایل الکتریکی خود را کنترل کنید. به طور حتم شما بارها و بارها اسم ریموت کنترل رادیویی را شنیده اید و شاید بسیاری از شما با آن آشنایی داشته باشید. امروز میخواهیم به معرفی ریموت کنترل رادیویی بپردازیم.

اگر بخواهیم به زبان ساده به بررسی این موضوع بپردازیم. ریموت کنترل رادیویی شامل یک گیرنده و یک فرستنده است که میتواند به عنوان یک کلید قطع و وصل جریان عمل کند و یک جریان الکتریکی را کنترل میکند. درواقع یک قسمت به عنوان فرمان دهنده و قسمت دوم اجرا کننده است. به طور مثال صاحب باغی را تصور کنید که درب ورودی باغش با ساختمان داخل باغ فاصله زیادی دارد. هر وقت مهمانی به باغ ایشان بیاید، صاحب باغ باید مسیر طولانی را طی کند تا درب را باز کند. فرض کنید صاحب باغ یک ریموت کنترل رادیویی روی قفل در نصب کند در این حالت دیگر لازم نیست که برای باز کردن در کسی پیادروی کند، تنها با فشار دادن یک دکمه درب باز میشود.

انواع ریموت کنترل رادیویی

اگر بخواهیم ریموت کنترل را از نظر نحوه ارتباط تقسیم بندی کنیم، به سه گروه کد فیکس و کد لرن و هاپینگ کد تقسیم میشوند.

ریموت کنترل های کد فیکس همان طور که از اسمشان پیداست، ریموت کنترل دیگری به غیر از ریموت کنترل خودشان قابل تعریف نیست. در مقابل این نوع، ریموت کنترل کد لرن است که توانایی لرن کردن تعداد مشخصی از ریموت ها بر روی گیرنده وجود دارد. این نوع پرکاربردترین نوع ریموت است. ریموت کنترل رادیویی هاپینگ کد نوع دیگری است که ریموت و گیرنده برای هم طراحی شده اند.

جهت خرید و فروش ریموت کنترل رادیویی با ما در ارتباط باشید:

شرکت Skynic (اسکای نیک)

راه های ارتباطی :

شماره ثابت : 04432261819 (لطفا فقط در ساعات کاری تماس بگیرید ساعت 8:00 تا 17:00)

شماره موبایل : 09144438683

کانال تلگرام : 

کانال واتس اپ : 

اینستاگرام : 

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)